Vybrat zemi :
Alanya | Antalya | Belek | Kemer | Side

Alanya

135 km východně od Antalye, se rozprostírá malebné, s dlouhými písečnými plážemi lemované letovisko s příjemným klimatem zvané Alanya. Historie města sahá až do období římského impéria, v té době na onom místě stála známá pirátská pevnost. Alanya zažívala svůj pronikavý rozmach během panování sultána Alaadina Keykubata Seldžuckého, během jeho vlády se město jmenovalo Alalye, což v češtině znamená „urozené“.

Pohoří Taurus vznešeně obklopuje známé letovisko Alanya, které se těší popularitě již bezmála 15 let. Z nádherně modrého moře se tyčí na vysoké drsné skále hrad, v jehož pozadí jsou domy s kouzelně bílými fasádami. Z hradu se naskýtá pohled na město pod ním. Zde se nachází i zimní rezidence sultána, který v roce 1221 n.l. toto město obsadil a připojil jej k seldžucké říši. V r. 1471 se Alanya definitivně dostala pod nadvládu osmanské říše.

 

Alanya plážAlanya pláž

Alanya

Cesta směřující z dolní části Alanie obepíná celý záliv, kde není možné přehlédnout známou Červenou věž (Kizi kule) a městský přístav. 

Ze staré seldžucké pevnosti se nabízí nádherný výhled na pohoří Taurus. V r. 1225 byla postavena:  Červená věž, v minulosti sloužící jako loděnice, malebný starý přístav, Damlataská jeskyně, jakož i staré město s malými obchůdky, restauracemi a kavárničkami je vyhledávaným cílem turistů. Jižně od hradního vrchu se nachází Kleopatřina pláž - nejznámější a turisty nejvíce vyhledávaná. Podle pověsti  ji Kleopatře daroval během líbánek římský císař Marcus Aurelius. Jižně od hradní skály se rozprostírá několika kilometrová pláž s množstvím hotelů různých kategorií. Pro čilý a rušný noční život, bezpočet barů, restaurací, obchodů je Alanya vyhledávána hlavně mladou generací.

Alanya se dělí na 3 pláže. Snad nejznámější je pláž v centru města zvaná „Kleopatřina pláž“  s překrásným průzračným mořem a jemným bílým pískem. Kleopatřina pláž se táhne od vstupu do města až po pevnost. Na její promenádě najdete velké množství hotelů, restaurací, nočních klubů a barů. Od pevnosti dále můžete spatřit Keykubatovu pláž, která je směsí písečné pláže s kamínky. Na okraji města následuje třetí v pořadí- pláž Obakoy, která zahrnuje písečné pláže, kamínkové a s kamenitým podložím. Oblast Keykubatovy pláže i pláže Obakoy mají vybudovány pěkné centrum, parky, zahrady, nachází se tu i množství restaurací, kaváren a barů.

Na slavné Kleopatřině pláži můžete vyzkoušet: surfování, paragliding, banán a různé jiné vodní sporty. Každoročně se zde pořádá mezinárodní soutěž v plážovém volejbalu. Kromě vodních a plážových her nabízejí hotely možnost zahrát si tenis, stolní tenis, volejbal, popřípadě jiné druhy sportu.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdáleno 135 km.
Doba transferu: 150 minut

 

MahmutlarMahmutlar

Mahmutlar

Stále více turistů si vybírá za cíl právě toto nové malebné městečko, které se nachází 13 km východně od Alanye. Malé přímořské městečko se vyznačuje 5 km dlouhou oblázkovou pláží s tmavým pískem. V Mahmutlar najdeme vše, co je třeba na krásnou dovolenou se vzpomínkami: palmami lemované malé kamenné uličky, příjemné středomořské klima a malé stylové restaurace.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdáleno 148 km.
Doba transferu: 160 minut

 

 

 

 

    KonakliKonakli

 

Konakli

Konakli se od Alanye táhne na západ asi 12 km. Městečko je krásným venkovským prostředím v blízkosti moře. Navzdory množství hotelových komplexů je stále cítit vesnické prostředí. Hotely leží na písečných plážích, s občasnými oblázkovými úseky. Je zde vybudované pěkné centrum s obchůdky, kavárnami. V Konakli se nachází i jedna z nejznámějších diskoték v oblasti "Summer Garden".

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 123 km.
Doba transferu: 120 minut

 

Türkler

Turkler je vstupní branou střediska Konakli. Pláže jsou zde písčité s jemným pískem. Centrum městečka Konakli je velké zhruba 3 km.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdáleno 120 km.
Doba transferu: 120 minut

 

IncekumIncekum

Incekum

Incekum je velmi prosperující podhorská zemědělská oblast, při Středozemním moři. Najdete zde dlouhé písčité pláže s průzračnou vodou a jemným pískem. Spolu se sousedními letovisky patří Incekum k nejoblíbenějším místům Turecké riviéry. Je to také menší obchodní středisko s širokou nabídkou obchodů a restaurací. Noční život v Incekum je zábavný, ne však tak hektický, jako ve velkých městech. Jihovýchodně od města Incekum se nachází město Alanya, které je největším obchodním centrem této oblasti a je vzdáleno 22 km.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdáleno 110 km.
Doba transferu: 110 minut

 

Avsallar

Konakli se od Alanye táhne na západ asi 12 km. Městečko je krásným venkovským prostředím v blízkosti moře. Navzdory množství hotelových komplexů je stále cítit vesnické prostředí. Hotely leží na písečných plážích, s občasnými oblázkovými úseky. Je zde vybudované pěkné centrum s obchůdky, kavárnami. V Konakli se nachází i jedna z nejznámějších diskoték v oblasti "Summer Garden".

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 123 km.
Doba transferu: 120 minut

 

Alara River - OkurcalarAlara River - Okurcalar

Alara River - Okurcalar

Městečko Okurcalar leží 90 km od mezinárodního letiště v Antalyi, uprostřed měst Alanya (35 km) a Side (27 km). Hotely leží na písečně - oblázkové pláži v linii jeden vedle druhého. Uprostřed střediska se nachází obchodní centrum a jeden den v týdnu se zde pořádá místní trh.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdáleno 90 km.
Doba transferu: 100 minut

 

 

 

 

 

Alanya | Antalya | Belek | Kemer | Side

Side

SideSide

Město Side se nachází 70 km východně od Antalye a je jedním z nejvíce navštěvovaných letovisek Turecké riviéry. Město založili v VI. století starověcí Římané a vrcholného rozkvětu dosáhlo pod řeckou, římskou a byzantskou nadvládou.

Po vpádu Arabů začal ve městě úpadek. Side, které bylo dlouho jen pochmurnou rybářskou vesnicí, se začalo znovu zalidňovat až v XX. století. Římskými ruinami zpestřené městečko, ležící na krásném poloostrově, zasahující do moře, nabízí všem návštěvníkům dokonalý klid. Návštěvník Side se mnohdy cítí, jako by se vrátil o 2.000 let zpátky. Pociťuje stejný klid a harmonii, jakou cítili naši předkové.

 

 

Zajímavosti

Jednou z nejvýznamnějších staveb Side je amfiteátr pro 15.000 sedících diváků. Zajímavé je vidět i ruiny chrámu Athény a Apollóna. Další významnou stavbou v Side je budova postavena na památku císaře Vespasiána, kterou při rekonstrukci přestavěli na fontánu s vodotryskem. Neodolatelným zážitkem je i návštěva vodopádů v Manavgate.

 

 

KizilagacKizilagac

Kizilagac

Kizilagac se vlivem let změnilo na typickou turistickou vesničku. Život se zde již nyní plně soustředí na cestovní ruch a na uspokojení potřeb turistů. Ve vesničce je několik bazarů, z nichž nejatraktivnější je tradiční, vesnický, kde si prodávající přátelsky oslovují své potenciální kupující. Tento druh prodeje přímo vybízí turisty k pověstnému smlouvání o ceně. Příjemnou, přibližně 15 minutovou procházkou projdete celou vesničku. Na začátku vesničky se nachází známá diskotéka Troja - "Truva", v městečku se nacházejí 2 obchodní centra a množství obchůdků a restaurací.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 80 km.
Doba transferu: 90 minut

 

 

 

 

Titreyengöl / SorgunTitreyengöl / Sorgun

Titreyengöl / Sorgun

Obě střediska leží na východ od historického Side (Titreyengol 6 km, Sorgun 3 km). Tamní pláže jsou krásné a dlouhé s jemným světlým pískem, střediska obklopuje piniový lesík, najdete zde množství zeleně a jsou ideálním prostředím pro strávení klidné dovolené. Na obou plážích leží hotely vyšších luxusních kategorií. V centru městeček se nachází množství obchůdků, kaváren a restaurací. Do Side jezdí autobusy - tzv.. "Dolmuše" zhruba každých 10 minut.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 70 km.
Doba transferu: 80 minut

 

 

 

 

Side – západní pláž / KumkoySide – západní pláž / Kumkoy

Side – západní pláž / Kumkoy

Side má dvě hlavní pláže, východní a západní. Západní pláž a pláž v Kumkoy je tvořena jemným zlatým pískem, je bezpečná a mělká, díky čemuž je populární i pro rodiny s malými dětmi. V hlavní sezóně nabízí různé druhy vodních sportů. Pokud máte chuť na klid a ticho, procházkou směrem na východ se dostanete na odlehlé místo, kde můžete klidně relaxovat a užívat si svou dovolenou. Hotely ležící na západní pláži a v Kumkoy jsou turisticky nejoblíbenější, nabízí hotely různých kategorií od 3 * hotelů až po luxusní 5 * resorty. Krásné zlatavé pláže, blízkost historického města Side, množství obchodů, restaurací, barů a diskoték v Side a přímo v Kumkoy jsou ty nejlepší argumenty pro strávení vaší dovolené právě na tomto místě.

 

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 65 km.
Doba transferu: 70 minut

 

ColakliColakli

Colakli

Historie městečka Colakli sahá až do římských dob, postupně prošlo římskou, byzantskou a osmanskou nadvládou. Obyvatelé se věnovali hlavně chovu dobytka a zemědělství. Po roce 1973 městečko zaznamenalo rozmach cestovního ruchu, který zároveň potlačoval zemědělství. Obyvatelé postupně prodávali své pozemky, aby mohly vznikat nové a nové hotely. Díky tomuto jevu se zrychlil rozmach cestovního ruchu. Krásné dlouhé pláže s jemným pískem a příjemné centrum městečka a okolí plné pamětihodností přitahují do této oblasti nejen investory, ale především turisty z celého světa.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 55 km.
Doba transferu: 60 minut

 

 

 

NakupováníNakupování

Nakupování

Side se stalo jedním z nejoblíbenějších turistických míst. Městečko má mnoho obchodů, ve kterých si můžete koupit koberce, šperky, koření, víno a různé druhy dárkových předmětů.

Možnosti zábavy

Diskotéky na volném prostranství, speciálizované restaurace, množství barů, to vše, a mnohem vice najdete v Side.

Sport

Na pláži můžete vyzkoušet surfování, paragliding, divokou jízdu na banánu a jiné vodní sporty, v hotelových resortech tenis, fotbal, volejbal, plážový volejbal, stolní tenis a mnoho dalších. V lesích v blízkosti Side je možnost vyzkoušet painball.

 

 

Alanya | Antalya | Belek | Kemer | Side

Belek

BelekBelek

Přímořské letovisko Belek, vzdálené 35 km od Antalye, je známé svými dlouhými písečnými plážemi a hlavně rozsáhlými golfovými hřišti, které hromadně navštěvují nadšenci tohoto sportu. Pláž lemovaná mandlovníky a eukalypty je jako stvořená pro večerní romantické procházky. Hotely svým nádherným architektonickým vzhledem, komfortem a také pestrou nabídkou služeb, možností a programů, počínaje sportovními a konče různými kabarety a show-programy, diskotékami a nočními kluby, garantují absolutní relaxaci pro všechny věkové kategorie hostů.

 

 

 

 

Zajímavosti

Pro ty, kteří chtějí skloubit slunění se na pláži s prohlídkou okolních měst a jejich pamětihodností, je připravena široká škála výletů do blízké Antalye nebo Side, kde se nabízí pohled na množství krásných pozůstatků dávné historie. Z těchto pamětihodností, je určitě dobré vidět starobylé divadlo v Aspendos, jakož i stadion, termální lázně s pověstným římským sloupořadím Perge.

 

 

 

Bogazkent

Bogazkent je důležitým městem pro zemi z hlediska cestovního ruchu. Svými dokonalými přírodními podmínkami, 6 km dlouhou pláží a přírodními parky, učaruje své návštěvníky. Poskytuje domov kolem 200 druhů ptáků a je jedním ze 17 měst, které si vybírají želvy Caretta na kladení vajíček.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 35 km.
Doba transferu: 40 minut

 

 

 

Golf v belekuGolf v Beleku

Kadriye

Pro ty, kteří chtějí skloubit slunění se na pláži s prohlídkou okolních měst a jejich pamětihodností, je připravena široká škála výletů do blízké Antalye nebo Side, kde se nabízí pohled na množství krásných pozůstatků dávné historie. Z těchto pamětihodností, je určitě dobré vidět starobylé divadlo v Aspendos, jakož i stadion, termální lázně s pověstným římským sloupořadím Perge.

 

 

 

Nakupování

V centrech v Kadriyi a Beleku najdete množství obchůdků s různým zbožím, např. koberce, šperky, koření, víno a různé dárkové předměty. V těchto městech se koná jednou do týdně trh, který se vyplatí navštívit.

 

 

 

Golf v BelekuGolf v beleku

Možnosti zábavy

V městech čekají na turisty malé restaurace a bary. Místní hotely nabízejí další možnosti zábavy. Na pláži můžete vyzkoušet surfování, paragliding, banán. V hotelech si můžete zahrát tenis, stolní tenis, volejbal a jiné sporty. V blízkosti hotelů se nacházejí také golfová hřiště vyhovující mezinárodním předpisům. Podrobné informace o hřištích jsou dostupné v jednotlivých hotelech na recepci.

 

 

 

 

 

 

Alanya | Antalya | Belek | Kemer | Side

Antalya

AntalyaAntalya

Antalya je hlavním městem Turecké riviéry a zároveň jedním z nejoblíbenějších letovisek Turecka. Překrásné pobřeží, přírodní krásy a nesčetné architektonické památky, nutí turisty k opětovným návratům. Křišťálově čisté moře a pláže s jemným zlatožlutým pískem, pasují Antalyi na perlu Středomoří. Nejznámější pláže této oblasti se subtropickým podnebím jsou Konyaalti a Lara Beach. Bulvár lemovaný palmami láká na příjemné večerní procházky. Při toulkách Antalyí člověk snadno splyne s místní „kramářskou“ atmosférou, v jejímž víru se lze dostat k cenným tepaným dárkovým předmětům z mědi i žlutého kovu, chutným vínům a všem druhům orientálních koření. Četné kavárny, restaurace, čajovny a vinné sklepy nabízejí vhodné místo pro odpočinek, při kterém návštěvník může proniknout i do tajů turecké kuchyně. Jelikož Antalya je mezi našimi hosty velmi oblíbená, připravili jsme celodenní i večerní výlet do tohoto nádherného města.

 

 

 

 

Pláž v AntalyiPláž v Antalyi

Zajímavosti - Antalya

Jednou z nejzachovalejších kulturních památek je Hadrianova brána, která byla postavena v r. 130 před Kristem. Blízko je i Aspendos - starobylé řecko-římské město, známé hlavně svým divadlem. Starobylé divadlo pro 15.000 diváků je jednou z nejzachovalejších staveb tohoto druhu na světě.

 

 

 

Lara Beach / Kundu

Turisticky velmi oblíbené letovisko se nachází nedaleko letiště i města. V uplynulých letech zaznamenalo obrovský rozmach, přibylo množství luxusních hotelů s obrovskou kapacitou. Pláže jsou zde písčité s pozvolným vstupem do moře. V sousedství hotelů se nacházejí obchodní centra, nespočet obchodů, restaurací a kaváren.

 

 

Konyaalti Beach

Na západ od Antalye se nachází druhá slavná pláž - Konyaalti. Na pláži vane modrá vlajka, což značí, že voda je zde velmi čistá. Charakteristickým rysem pro tuto část, je postupně se měnící pláž z písčité na písčito-oblázkovou až na čistě štěrkovou. Voda je zde chladnější o 1 - 2 stupně jako na Lara Beach. Kompenzací je výhled, při kterém se zdá, jako by se dlouhá pláž ztrácela až u úpatí pohoří Taurus.

 

Přístav v AntalyiPřístav v Antalyi

Nakupování

Dnes už Antalya není pouze provinčním městem, ale nabízí možnosti nákupu, zábavy a oddechu. Obchody s koberci, textiliemi, šperky, kořením a vínem lákají turisty. Ve městě kromě bazarů najdete i obchodní centra.

 

Možnosti zábavy

Ve městě se nachází mnoho diskoték pod širým nebem, restaurace, kavárny a bary. Další možnosti nabízejí i hotely. Na pláži je mnoho příležitostí pro sportovní vyžití. Můžete vyzkoušet surfování, paraglidingm či divokou jízdu na banánu.

 

 

 

 

Alanya | Antalya | Belek | Kemer | Side

Kemer

KemerKemer

Díky svým přírodním krásám patří Kemer mezi nejkrásnější lokality Turecké Riviéry. Voňavé jehličnaté a mandlové lesy svou sytou zelení sahají až k pobřeží, kde se mění na nádherné pískové a oblázkové pláže, přecházející v nekonečné tyrkysově-modré moře. Půvabné malé zálivy jsou neodolatelné svou křišťálově průzračnou vodou. Z původně čistě rybářské osady se dnes stalo turisty vyhledávané centrum, nabízející všechny druhy relaxace a zábavy.

Pro tuto část je typické kamenité dno moře, proto doporučujeme na vstup do moře použít speciální obuv. Většina pláží je oceněna modrou vlajkou za čistotu vody.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 50 km.
Doba transferu: 60 minut

 

KirisKiris

Kiris

Malá vesnička Kiris je vzdálena 6 km západně od Kemeru. Je známá jako malé rekreační středisko s rušným životem a hlavní ulicí lemovanou nespočtem obchůdků, kavárniček, restaurací a hotelů všech kategorií. Rozvoj zaznamenala v roce 1990, kdy se začalo s výstavbou prvních hotelů. Dnes si turisté mohou vybrat z luxusních hotelů. Vesničku rozděluje řeka Camuyava, jejíž most bohužel ještě neopravili. V letních měsících řeka vysychá, díky čemuž jsou obě části vesnice snadno dostupné.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 55 km.
Doba transferu: 65 minut

Camuyava

Půvabná malá vesnička vzdálená 8 km západně od Kemeru. Pláž na pobřeží je lemována nádhernými hotely všech kategorií, předhánějících se navzájem v nabízených programech a službách. Z letoviska je možné vyjet si na výlet do okolních lokalit, plných ovocných sadů, ve kterých je možné poznat typické zvyky a tradice původních obyvatel. Vyplatí se návštěvníkům vyhledat i Atatürk park, kde stojí proslulá Atatürkova socha. Překvapivý pohled nabízí zelený park s výhledem na zasněžené vrcholky pohoří.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 55 km.
Doba transferu: 65 minut

 

 

BeldibiBeldibi

Beldibi

Beldibi je přímořské středisko ležící při úzkém pásu pobřeží mezi Kemer a Antalya, přímo na úpatí pohoří Taurus. Je jedním z nejdůležitějších rekreačních míst v tomto regionu. Nacházejí se zde hotely všech kategorií. Rekreanti se mohou kochat mandlovými lesy, nekonečnými oblázkovými plážemi s průzračnou mořskou vodou.

Mezinárodní letiště je vzdálené 45 km.
Doba transferu: 50 minut

 

GöynükGöynük

Göynük

Přímořské středisko, vzdálené 7 km východně od Kemeru, leží přímo v jedlovém a oleandrovém háji. Najdeme zde především klubové hotely. Četné množství bazarů s možností nákupu tradičních tureckých produktů a specialit, jakož i možností pro zábavu, je snadno a rychle přístupné pomocí taxíků nebo tzv. dolmusem (lokální transport, který zastavuje na znamení). Jednou ze zajímavostí vesničky je městská brána, na níž je obrovskými písmeny napsán název města pro případ, kdyby někdo nevěděl, v jakém městě se nachází. Nalevo od brány najdete půvabnou čajovnu. Město je proslulé vinným trhem a textilem.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 45 km.
Doba transferu 50 minut

TekirovaTekirova

Tekirova

Jedno z nejkrásnějších letovisek v oblasti je vzdáleno cca 15 km západně od Kemeru. Hotely vysoké úrovně jsou umístěny v jehličnatém lese na pobřeží. Tekirova patří mezi regiony s nejkrásnější zelení. V roce 2005 otevřeli nedaleko městečka EKO park, kde si můžete v přirozeném prostředí vyfotografovat hady, plazy a jiné zvířata.

Mezinárodní letiště v Antalyi je vzdálené 60 km.
Doba transferu: 70 minut

Nakupování

Koberce, šperky, koření, víno, různé dárkové předměty, to vše dostanete v místních obchodech.

Možnosti zábavy

Kromě možností, které nabízejí hotely, je ve městě množství diskoték, půvabných restaurací a barů.

Sport

Na pláži máte možnost vyzkoušet si surfování, paragliding a divokou jízdu na banánu. Také hotely nabízí možnost sportovního vyžití.

Název mailingu

Poštovní obsah

Poštovní jméno
Poštovní adresa
Email
Ok

poslání emailu bylo úspěšné

upozornění

poslání emailu se nepodařilo