We will call you
Jméno Příjmení
PhoneNumber
E-Mail
Call Time


ŘECKO - KRÉTA


Kréta je největší a nejižnější z Řeckých ostrovů. Ostrov patří k nejoblíbenějším řeckým destinacím, protože nabízí příjemné klima, rozmanitost krajiny, vysoká pohoří, nádherné pláže s malými zálivy a další turistická lákadla. Každý si zde najde to své, ať už se jedná o rušná turistická letoviska či klidná místa pro klidnou dovolenou.

Ostrov Kréta disponuje dvěma letišti a to ve městech Chaina a Heraklion. Heraklion je zároveň hlavním městem Kréty a se svým počtem 150 000 obyvatel největším městem celého ostrova. Nachází se na severním pobřeží v jeho střední části. Heraklion je plný historických památek a zajímavostí celého Řecka zdejší civilizace sahá až do období 2000 př.n.l. za zmínku stojí zcela jistě palác Knossos, který byl sídlem krétského vládce. I když je Kréta součástí Řecka místní obyvatelé o sobe nemluví jako o Řecích a jsou velmi hrdí na svou kulturu a historii.

Klima na Krétě nabízí typické středomořské léto, které je bývá horké a suché, v zimě teploty klesají zřídkakdy pod 10 stupňů celsia což velmi vyhovuje místnímu pěstování oliv a vinné révy. Slunečních dní bývá kolem 300 v roce. Pláže jsou zde písčité a oblázkovo-písčité. Na severním pobřeží je vstup do vody velice mírný na jižním pobřeží prudší, je zde kombinace písku a oblázků a moře je proto mnohem čistší a vhodné k potápění.

Kréta je podlouhlý hornatý ostrov, vzdálenost mezi nejzápadnějším a nejvýchodnějším bodem je zhruba 270 km v nejužším bodě pouhých 12km a v nejširším 60km. Nejvyšším bodem je hora Psiloritis s výškou 2456 m.n.m. I když je Kréta součástí Řecka místní obyvatelé o sobe nemluví jako o Řecích a jsou velmi hrdí na svou kulturu a historii

Název mailingu

Poštovní obsah

Poštovní jméno
Poštovní adresa
Email
Ok

poslání emailu bylo úspěšné

upozornění

poslání emailu se nepodařilo