BULHARSKO LAST MINUTE 2023

Last Minute zájezdy do Bulharska s CK Orex Travel! Pravidelné odlety každý čtvrtek od 22.6.2023 do 23.8.2023 na 7 nocí. Veškeré ubytování v Bulharsku je na vyžádání a zpětné potvrzení. 

O BULHARSKU

V destinaci Vám bude dispozici česky mluvící delegát a v průběhu pobytu si budete mít možnost objednat některý z fakultativních výletů, které v Bulharsku nabízíme.

Bulharská republika leží na Balkánském poloostrově a její východní hranici tvoří pobřeží Černého moře. Dlouhé zlatavé pláže a moře lákají turisty z celého světa. Na své si ovšem přijdou i milovnící hor, neboť velká část země je hornatá. Hlavním městem je Sofie, která svým navštěvníkům nabízí unikátní památky, které nabízí zachovalý pohled do daleké historie. Můžeme zde navštívit byzantský cihlový kostel svaté Sofi e ze 6. století nebo například Katedrálu sv. Alexandra Něvského.

Slunečné pobřeží

Jedním z největších hotelových a rekreačních komplexů u Černého moře, určené především pro rodiny s dětmi. Toto oblíbené přímořské letovisko se prostírá 40 km severně od Burgasu, 5 km od Nesebaru. Pro děti bezpečné, pozvolna se svažující pláže dosahují délky více než 7 km a šířky až 200 m. Na čistých plážích, zpestřených pohádkovými dunami, naleznete množ- ství skluzavek, houpaček a bazénů. V celém letovisku naleznete dále služ- by obchodních středisek, stánků, pošty, polikliniky, restaurací, zábavních folklorních podniků, varieté, kasin, dětských atrakcí, hřišť, tenisových kurtů a půjčoven sportovních potřeb. K večernímu posezení zvou stylová zařízení a velké množství útulných restaurací. Ke koloritu místa patří projížďky na koních a v drožkách. Možnost vycházek do okolí,zejména prohlídka starobylého městečka Nesebar, i dlouhé výlety podél pobřeží poskytují ideální program během Vaší dovolené. Ať zde hledáte odpočinek a uvolnění nebo sportovní vyžití či noční život - každý nalezne to své!

Pomorie

Prázdninové letovisko na pobřeží Černého moře s 10 000 obyvateli se nachází zhruba 10 km od Burgasu a leží na úzkém poloostrově. Založeno bylo již ve 4. stol. př. n. l. a neslo název Anchialo. Město s hospodářským a strategickým významem bylo častým cílem útoků nepřátel a bylo tedy několikrát pobořeno. Dnes se zde získává z moře sůl, známe jsou bahenní lázně, kde se léčí zánětlivá onemocnění pohybového ústrojí, stavy po úrazech a operacích, gynekologické nemoci a nervová onemocnění. Proslulé je také zdejší víno a likérka produkující oblíbený koňak Pomorie a brendy Slnčev brjag. Pomorie se stává v posledních letech stále více vyhledávaným a oblíbeným letoviskem, především díky svým písečným plážím s železitým pískem černé barvy. Díky tomuto písku, který je znám pro své léčebné účinky, zde můžete strávit dovolenou s využitím balneologického léčebného programu. V centru městečka můžete navštívit spoustu restaurací, bary, stánky s rychlým občerstvením a také obchůdky se suvenýry.

Nessebar

Rozkládá se podél romantické mořské šíje, asi 30 km od Burgasu a zhruba 5 km od Slunečního pobřeží. Díky své dřevěné architektuře z přelomu 19. a 20. století a sbírce středověkých kostelů se jedná o jedno z nejnavště- vovanějších měst na černomořském pobřeží. Blouděním klikatými uličkami kolem kamenných domů a zahrádek osázených fíkovníky a vínem si mů- žete vychutnat atmosféru tohoto historického města. Původně thrácké městečko Mesambria v řeckých a římských dobách přístav, se největšího rozmachu dočkal až za byzantské éry, kdy se stal důležitou zastávkou pro lodě z Cařihradu do ústí Dunaje. Během turecké nadvlády zde zůstalo řecké biskupství a město bylo důležitým centrem řecké kultury. Proto zde naleznete spoustu řeckých kostelů. Nesebar je turistické středisko světového významu, jehož Stará část se staletým půdorysem křivolakých uliček, podél nichž se nacházejí malebné domy, je kulturní památkou pod záštitou Unesco. Za návštěvu zajisté stojí archeologické muzeum uchovávající mnoho důkazů o bohaté nesebarské minulosti. Starokřesťanské baziliky (metropolitní chrám, chrám P. Marie – Svaté Bohorodičky s bohatou sbírkou ikon ze 17. století), kostel Nanebevzetí P. Marie a dochované městské hradby z byzantské éry stojí také za shlédnutí.

Ravda

Menší přímořské letovisko, které se v posledních letech stalo vyhledávaným turistickým místem k prožití klidnější dovolené. Pláže jsou zde píseč- né s pozvolným vstupem do moře a v centru městečka naleznete spoustu kavárniček, restaurací a obchůdků a pro děti v sezóně lunapark. Od historického Nesebaru je letovisko Ravda vzdáleno pouze 3 km a pohodlně se zde dostanete turistickým vláčkem nebo městkou dopravou. Autobusy Vás pohodlně dopraví také do Burgasu, Pomorie nebo na Sluneční pobře- ží. Můžete také navštívit nově otevřený aquapark, který se nachází cca 1,5 km od Ravdy. 

NOVINKY A VÝHODNÉ NABÍDKY

PŘÍMO NA VÁŠ EMAIL

Jméno
Příjmení
Email
Ok

PŘIDÁNÍ EMAILU BYLO ÚSPĚŠNÉ

UPOZORNĚNÍ

poslání emailu se nepodařilo