Zavoláme Vám
Jméno Příjmení
Telefonní číslo
E-Mail
Čas volání


EGYPT


Egypt je zemí, ve které se mísí dávná historie dob faraónů s moderní civilizací. Je obklopen mořem, jehož barvy oživují tisíce druhů různých rybek, korálů, podmořské jeskyně a vraky lodí. Každému návštěvníkovi nabízí ten jedinečný zážitek, který každý správný cestovatel hledá. Toužíte se vykoupat v azurovém moři nebo zažít dobrodružství při pouštní jízdě na velbloudech? S tím vším na vás čeká Egypt!


Egypt zabírá severovýchodní okraj Afriky přímo tam, kde se setkává Evropa, Afrika a Asie, tedy i kultury tří různých světů. Egypt sousedí s Libyí, Súdánem a Izraelem a ze severu se Středozemním mořem, na východě s Rudým mořem.  Život dává Egyptu řeka Nil, její údolí se táhne přes celý Egypt od severu na jih a dělí krajinu na dvě části: východní tvoří kamenitá Arabská poušť, na západě Libyjská poušť. Údolí Nilu je široké jenom 8 – 16 km, ale dlouhé je 1200 km. V Egyptě naleznete různé pouštní útvary, písečné duny i různé barvy písku, jelikož na jeho území zasahuje největší poušť světa Sahara.Země je oblíbeným cílem mnoha turistů především díky starověké civilizaci a fascinujícím památkám, ke kterým bezpochyby patří město Luxor, Údolí králů, Chrám Abu Simbel, Velká Sfinga, či pyramidy v Gize. Dalším skvostem Egypta je jeho křišťálově průzračné Rudé moře s pestrým podmořským životem a barvou, která vám bere dech. Množství kouzelných korálových útesů, které mnohdy najdete blízko břehů jsou rájem potápěčů a milovníků šnorchlování. Díky příznivým klimatickým podmínkám i vyznavačům vodních sportů, k nejpopulárnějším patří windsurfing.


HURGHADA

Letovisko Hurghada je rozloženo podél pobřeží v délce více než 20 km a neustále se rozšiřuje směrem k jihu. Ve vlastním centru města máte možnost navštívit typické arabské tržiště, nakoupit různé suvenýry a zboží v pouličních krámcích za bezkonkurenční ceny či posedět v některé ze zdejších originálních čajoven a okusit např. vyhlášené vodní dýmky.

Nejlepším časem pro toulky po tržišti a pro posezení u šálku lahodného čaje jsou večerní hodiny, kdy se pláže vyprázdní a centru Hurghady naopak ožívá. Pro sportovce se přímo v hotelových areálech nabízí možnost pronájmu vybavení pro potápění a další vodní sporty nebo můžete relaxovat při aktivitách jako tenis, squash apod.

Hostům, kteří neholdují potápění, se nabízí možnost poznat fascinující svět pod hladinou díky ponorce či lodi s proskleným dnem. Vzácné ryby překrásných barev a jedinečné korály přivádějí milovníky podmořské fauny do docela jiného světa. Většina hotelů zabezpečuje pravidelnou dopravu do centra Hurghady i zpět za velmi výhodné ceny či zcela zdarma 

Název mailingu

Poštovní obsah

Poštovní jméno
Poštovní adresa
Email
Ok

poslání emailu bylo úspěšné

upozornění

poslání emailu se nepodařilo