We will call you
Jméno Příjmení
PhoneNumber
E-Mail
Call Time
SEVERNÍ KYPR

 

Severokyperská republika zaujímá zhruba třetinu z celkové rozlohy Kypru, nachází se na panenském, stále zeleném, severu ostrova. Hlavním městem jižního i severního Kypru je město Lefkosa (řecky Nicosia), město, které je jako jediné na světě hranicí rozdělené mezi dva státy. Úředním jazykem severní části Kypru je turečtina. K pobytu na severním Kypru je nezbytný cestovní pas, přechod hranice mezi oblastí severního a jižního Kypru je pro turisty možný bez jakéhokoliv omezení (nutný cestovní pas).

KYRENIA (GIRNE)

Menší malebné městečko se nachází na severním pobřeží ostrova. Kyrenia v současné době představuje důležitý přístav a významné turistické letovisko. V centru města u starého přístavu se nachází zachovalá pevnost Girne s historickým muzeem. V okolí turistického přístavu se nachází staré město s malebnými uličkami, obchůdky, kavárničkami a restauracemi, kde můžete ochutnat lahodné místní speciality inspirované středomořskou a tureckou kuchyní.

V okolí města se nachází známý křižácký hrad svatého Hilariona a klášter Bellapais ležící ve stejnojmenné vesničce v pohoří Pentadaktylos (Pětprstů). Pláže v oblasti Kyrenia jsou většinou menší, spíše oblázkové či oblázkově-písečné, mnoho hotelů má vybudovaná mola pro usnadnění vstupu do moře. V moři je krásně průzračná voda a převládá kamenité dno, což nabízí ideální podmínky pro šnorchlování a potápění.


  FAMAGUSTA (GAZIMAGUSA)

  Známé město a významný přístav s zhruba třiceti pěti tisíci obyvateli leží na východním pobřeží ostrova. V centru města u starého přístavu se nachází zachovalá pevnost, tzv. Othellova věž, s krásnou vyhlídkou na široké okolí. Doporučujeme návštěvu mešity Laly Mustafa Pashi, která byla původně křesťanskou katedrálou svatého Mikuláše, postavená ve 14. století a přestavěná na mešitu až v roce 1571, kdy bylo město dobyto osmanskými Turky. Okolí Famagusty je známé svými hezkými písečnými plážemi, v moři mohou být místy kameny a oblázky.  BAFRA

  Nově se rozvíjející turistické letovisko nacházející se v severovýchodní části ostrova, v oblasti, která je turistikou dosud příliš nedotčená. Oblast Bafra se pyšní dlouhými písečnými plážemi, patřícími mezi nejkrásnější na ostrově. V této oblasti dnes vznikají nové hotelové komplexy špičkové úrovně vybavené veškerým komfortem, kde vás čeká aktivní dovolená na krásné pláži v luxusním prostředí.


  Název mailingu

  Poštovní obsah

  Poštovní jméno
  Poštovní adresa
  Email
  Ok

  poslání emailu bylo úspěšné

  upozornění

  poslání emailu se nepodařilo