STŘEDOMOŘSKÉ KOUZLO - TURECKÁ RIVIÉRA


Nádherné přírodní krásy, bezkonkurenční povětrnostní podmínky a hluboká historie! Jasné slunce a modré moře zasněných pobřeží Středozemního moře v Turecku vás přivítají po celý rok. Tato svěží pobřežní oblast známá také jako Turecká riviéra vám nabízí starobylá města, hrady, přístavy, chrámy a mnoho dalšího.

Představte si 1000 kilometrů dlouhé pobřeží, chráněné na severu pohořím Taurus, s celoročním mírným středomořským klimatem a 300 slunečními dny. Turecká riviéra nabízí úžasný zážitek z dovolené, kde malebné sluncem zalité výhledy umocní návštěvníky. Od ohromujících možností ubytování, rafinovaných lahůdek až po rozsáhlé historické dědictví, Turecká riviéra slibuje návrat k životu prožitému naplno!

Elegantní plážová luxusní letoviska, postavená tak, aby dokonale splynula s přírodním prostředím, jsou místem, kde si na Turecké riviéře užíváte stylově léto. All inclusive resorty s prostornými pokoji a vilami, většinou s úžasným výhledem na moře, ubytují páry i rodiny. Velké bazény, zařízení aquaparku, a la carte a bohaté bufetové restaurace, sportovní a zábavní zařízení, luxusní lázně a golfová hřiště nabízejí návštěvníkům kompletní prázdninový balíček. Kromě stovek různých luxusních resortních hotelů nabízí region také mnoho butikových hotelů, které se buď nacházejí v historických uličkách starých center měst, nebo splývají s přírodou na venkově. Region je tak rozlehlý, a tak bohatý na možnosti, že si z nich stačí vybrat a prožít dovolenou svých snů.


Historie obklopená přírodou
Jakmile si vyberete ubytování, můžete vyrazit za aktivitami. S břehy, lesy a horami posetými tisíci starověkých ruin je Turecká riviéra perfektní destinací pro milovníky historie. Tři nádherné starověké oblasti; Lycie, Pamphylia a Pisidia se spojují v hranicích Antalye. Všimněte si, že některá ze starověkých míst jsou snadno a příjemně dostupná prostřednictvím výletů po moři. Vydejte se lodí ze starého římského přístavu Antalya, abyste prozkoumali křišťálově čisté tyrkysové vody regionu a obdivovali některé z nejlepších příkladů starověkých měst, jako jsou Side, Patara, Olympos a Phaselis.

Zážitek z Turecké riviéry přesahuje historické památky a nabízí úžasná venkovní dobrodružství. V první řadě je to skvělá destinace pro plachtění. Můžete se rozhodnout pro jachtu nebo gulet – tradiční dřevěnou plachetnici se dvěma nebo třemi stěžněmi – a prozkoumat nedotčené zátoky kolem Antalye a Muğly obklopené svěžími zelenými lesy.

Lykijská stezka – začínající ve Fethiye a končící v Antalyi – a Pisidská stezka – pokračující v pohoří Taurus – jsou dlouhé značené turistické stezky s různými archeologickými zastávkami podél cesty, která vede přes hory k pobřeží. Region je také rájem pro dobrodruhy, kteří si chtějí užít jeskyňářství, kempování a cyklistiku kolem ohromujících vodopádů a borových a cedrových lesů. Vydejte se vyhlídkovou cestou do Kaş a Kalkanu, přímo přes ostrov Kekova, abyste objevili celou skupinu malebných ostrovů, četné zátoky a starobylá města. Ale konečný průzkum je pod vodou: korunujte svou návštěvu lekcemi potápění a objevte vzrušující prastaré podmořské dědictví v srdci bohaté, krásné a barevné podvodní fauny a flóry.


Tradiční relaxační přestávka
Po dni stráveném prohlídkou města zamiřte do hammamu a odpočiňte si. Můžete vyzkoušet moderní turecké lázně ve svém hotelu nebo se vydat do některého z tradičních hammamů v centrech měst. Hammam, předchůdce lázeňské dovolené, poskytuje jedinečný orientální lázeňský zážitek. Jako tisíc let starý očistný rituál je tato relaxační přestávka v mystické atmosféře koupele tradičním způsobem, jak se osvěžit a získat přírodní tonikum proti stresu moderního života.

Posaďte se na teplý mramor a nalijte na sebe vodu pomocí zlaté nebo postříbřené misky. Pak si lehněte na vyhřívané mramorové lůžko uprostřed a odevzdejte se do erudovaných rukou tellaka nebo natıra, který vaše tělo potře hrubou koupací rukavicí pro zdravý peeling, namydlí vás a poté vám nabídne hedvábnou masáž pro dokonalou relaxace. Pokud máte chuť, možná budete chtít vyzkoušet akustiku místa zazpíváním dobré písně! Na konci rituálu si vychutnejte ledově vychlazený nápoj nebo šálek lahodné turecké kávy v jednom ze speciálně navržených společných prostor.

Neustálý městský provoz
Pro ty, kteří ocení městský život, jsou Mersin a Antalya městská hřiště s neustálým hlukem. Mersin nabízí mezinárodní hudební festival a Antalya každoročně hostí nejvýznamnější mezinárodní filmový festival v Turecku. Od obrovských nákupních center a outletových center až po malé řemeslné obchody v bočních uličkách jsou obě města perfektními adresami pro milovníky nakupování. Dlážděné ulice v Antalyi vhodné pro pěší jsou plné pohodových kaváren a barů, kde si můžete dát tureckou kávu nebo koktejl, než se vydáte do tradičních venkovských restaurací nebo do stylových rybích a mezze restaurací seřazených poblíž moře. Vyberte si rybu z nabídky a nezapomeňte začít jídlo mezze, jako je slané bonito nebo krevety na másle a česnekové omáčce. Turecká riviéra je známá především svými citrusovými stromy a banány, takže přemýšlejte o ovocném dezertu. Chcete-li po večeři pokračovat v zábavě, zajděte si do mega klubu nebo místa s živou hudbou a vychutnejte si nějaké turecké hity.

 
Turecká riviéra je skutečným prázdninovým rájem s jedinečným podnebím, malebnou přírodou, moderními městy, písečnými plážemi, modrými výletními trasami a nespočtem starobylých měst, díky nimž musí vidět každý cestovatel přijíždějící do Turecka. Květen, červen a září jsou jedny z nejlepších měsíců k návštěvě regionu, zatímco červenec a srpen jsou hlavní sezónou. Nyní si udělejte čas a představte si, jaká by byla vaše vysněná dovolená, dovolte nám, abychom vám poskytli vše, co potřebujete, pohodlně se usaďte a užijte si to. Přidejte se k nám na Turecké riviéře!

 
Článek vznikl za podpory Turecké turistické centrály.

NOVINKY A VÝHODNÉ NABÍDKY

PŘÍMO NA VÁŠ EMAIL

Jméno
Příjmení
Email
Ok

PŘIDÁNÍ EMAILU BYLO ÚSPĚŠNÉ

UPOZORNĚNÍ

poslání emailu se nepodařilo