ZASLOUŽENÝ ODPOČINEK NA TURECKÉ RIVIÉŘE


Malebná Turecká riviéra se svěže zelenými borovicovými a cedrovými lesy, plážemi s jemným pískem a křišťálově čistým tyrkysovým mořem je prázdninovou destinací par excellence. Zde se ale definice dovolené v žádném případě neomezuje na dovolenou u moře. Je to také ideální místo pro odpočinkovou dovolenou, která poskytuje maximální relaxaci. Nyní je čas zažít bezproblémový okamžik pohody.  Čas soustředit se na sebe, udělat si pauzu, abyste se stali lepší verzí sebe sama. Turecká riviéra, daleko od starostí městského života, je ideální pro odpočinek, abyste ze života měli co nejvíce užitku. Od tradičních zážitků z historických tureckých lázní a praktik jógy při východu slunce až po současná lázeňská a reflexní sezení, moderní a přitom tradičně dobře zakořeněný turecký středomořský region nabízí mnoho každému návštěvníkovi hledajícímu relaxaci.

 

Tradiční hýčkání: Turecké lázně

Po dni stráveném prohlídkou památek a plážových radovánek si odpočiňte v hammamu, lépe známém jako turecké lázně. Odpočiňte si v sauně a páře, pak si zajděte na pěnovou a olejovou masáž, hliněnou masku nebo speciální balíčky pro nevěstu a ženicha.

Historické budovy hammamu, rozeseté v centrech měst po celém Turecku, mají zvláštní architekturu. Hammam, praotec lázní, poskytuje jedinečný orientální zážitek z koupání. Jako tisíc let starý očistný rituál je tato genderově segregovaná relaxační přestávka v mystické atmosféře koupele tradičním způsobem, jak se krásně očistit, a je přirozeným tonikem proti stresu moderního života.

Posaďte se na mramorovou desku a pomocí zlaté nebo stříbrné misky si nalijte vodu na tělo. Pak si lehněte na vyhřívané mramorové lůžko uprostřed a odevzdejte se do erudovaných rukou tellaka nebo natıra, který vaše tělo potře hrubou koupací rukavicí pro zdravý peeling, namydlí vás a poté vám nabídne hedvábnou masáž pro dokonalou relaxaci. Na konci rituálu si vychutnejte ledově vychlazený nápoj v jednom ze speciálně navržených společných prostor. Možná se budete chtít zastavit v obchodě se suvenýry, abyste získali vlastní kvalitní ručník a mycí rukavice.

 

Vaše soukromá svatyně

Dáváte-li přednost modernější verzi plné moderních alternativ, zamiřte rovnou do lázní a dopřejte svým smyslům ultimátní lázeňskou seanci – můžete se rozhodnout pro jednu ve svém hotelu nebo si vybrat lázně o něco dále v blízkém městě.


Lázně v hotelech jsou skutečným útočištěm klidu a nabízejí luxusní kabiny a vnitřní i venkovní relaxační prostory a klidné upravené terasy odrážející středomořskou klasiku. V cílových lázeňských střediscích váš pobyt zahrnuje okázalé ubytování, výjimečné stolování z farmy, venkovní eskapády a wellness programy. Svěřte se do odborné péče na masážní terapii – fluidní tahy uvolňují svaly a stimulují tkáně pro pružnou pevnost. Pokožka je změkčená éterickými oleji a zvlhčená, tělo se cítí lehčí, únava mizí. Pamatujte, že masáž prokazatelně zlepšuje kvalitu spánku a imunitní systém a podporuje celkový pocit pohody. Zde hýčkání nekončí – můžete se rozhodnout pro péči o obličej, vyzkoušet saunu a parní lázeň nebo si dopřát přestávku ve vířivce jacuzzi. Můžete se dokonce zastavit v lázeňských obchodech pro jedinečný zážitek z nakupování a objevit spojení umění, krásy a vůně i živé ztělesnění vize relaxace. Najdete zde kolekce péče o pleť proti stárnutí, parfémy, kolínské vody, tradiční potřeby pro hammam a špičkové textilní produkty. Pokud chcete, můžete se rozhodnout pro výlet mimo hotel a zajít do wellness centra. Tato centra se nacházejí v klidných, vyrovnaných prostorách a jsou ideální pro ty, kteří hledají omlazení těla a regeneraci duše. Více než jen krásný požitek, tato centra poskytují prvky pro vaši fyzickou i emocionální pohodu. 


Turecká riviéra je bezproblémovou destinací, která vám poskytuje optimální léčení prostřednictvím opětovného spojení s přírodou. Mějte na paměti, že wellness dovolená dělá zázraky jak s tělem, tak s myslí. Je čas obnovit svou mysl a emoce, znovu nabít energii a vyrovnat své tělo pomocí jógy, meditace a každodenních procházek přírodou. Pokud jde o cvičení jógy, Turecká rivéara je skutečným rájem. V hotelových a okouzlujících jógových kempech najdete ideálně koncipované zázemí v naprostém souladu s přírodou. Přijměte den ranní jógou a pozdravte slunce nad krásnou zelenou a modrou krajinou. Užijte si 100% přírodní detoxikační šťávu pro revitalizaci zdraví a energie. Tichá meditační přestávka v přírodě by vám pomohla soustředit se na vaše hledání existenciálního smyslu. Poslouchejte ptačí zpěvy a zpěvy cikád, abyste se znovu soustředili na svůj dech a existenci.


Po nádherném dni stráveném u moře můžete svůj den zakončit dlouhou procházkou přírodou na písečné pláži nebo ve svěžím zeleném lese. Nalaďte se pomocí smyslové procházky pro odbourání stresu a zlepšení nálady. Nejprve se procházejte, a přitom mějte oči nehybné a sledujte, jak se pohled mění, jak se tvary posouvají dovnitř a ven z vaší linie vidění. Pak se soustřeďte pouze na chodidla a uvědomte si různé vjemy tam, jak se povrch mění. A nyní se soustřeďte na zvuky vašich kroků, vln nebo listí – svět se kolem vás pohybuje, když jdete. V neposlední řadě se zaměřte na chutě a vůně ve vzduchu. Carpe diem k omlazení na Turecké riviéře.

 

Článek vznikl za podpory Turecké turistické centrály.

NOVINKY A VÝHODNÉ NABÍDKY

PŘÍMO NA VÁŠ EMAIL

Jméno
Příjmení
Email
Ok

PŘIDÁNÍ EMAILU BYLO ÚSPĚŠNÉ

UPOZORNĚNÍ

poslání emailu se nepodařilo