Vážení klienti,

od 15. března 2021 jsou všichni cestující do Turecka povinni vyplnit vstupní formulář pro cestující, který je dostupný na webové stránce: https://register.health.gov.tr/ a to nejpozději 72 hodin před odletem do destinace.

Jakmile cestující vyplní vstupní formulář, tak mu bude přidelen "kód HES". Cestující poté budou moci svůj "HES kód" využívat po celou dobu pobytu v Turecku. Díky "HES kódu" bude možné cestujícího kontaktovat v případě jakéhokoliv případného kontaktu s nakaženým Covid-19 během cesty a pobytu. Z těchto důvodů je přesnost informací ve formuáři velmi důležitá.

 
Cestující jsou povinni si vytisknout správně a kompletně vyplněný formulář a nebo si ho stáhnout do svých mobilních zařízeních a předložit ho zaměstnncům při registraci na letišti. 
Pokud cestující nepředloží vyplněný formulář při registraci na letišti, či bude vyplněn nepravdivě, tak bude registrace (check in) zamítnutá. Zároveň může být cestující sankcionován a bude mu zamítnutý vstup do země. Veškeré další důležité cestovní informace / podmínky vstupu do Turecka doporučujeme rovněž vyhledat na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Momentálně je rovněž cesta do Turecka možná pouze s potvrzením o negativním výsledku PCR testu na Covid-19 ne starším než 72 hodin. 
Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu ne starší 72 hodin, po návratu je nutná samoizolace do předložení negativního výsledku dalšího PCR testu (nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od příjezdu).


TÝM CK OREX TRAVEL

Název mailingu

Poštovní obsah

Poštovní jméno
Poštovní adresa
Email
Ok

poslání emailu bylo úspěšné

upozornění

poslání emailu se nepodařilo