banner

Skvělý zážitek z dovolené: Vítejte na Turecké riviéře! 

Okouzlující krása a jemná elegance tureckého Středomoří nabízí nezapomenutelné zážitky plné pohodlí a radosti. 

Tisícikilometrové pobřeží chráněné pohořím Taurus na severu, s celoročně mírným středomořským podnebím a 300 dny slunečního svitu... Malebné turecké Středomoří se svěžími zelenými borovicovými a cedrovými lesy, jemnými písečnými plážemi a křišťálově čistým tyrkysovým mořem je dokonalou volbou pro nádherné prázdninové zážitky. 

Turecká riviéra je proslulá plážemi, které se táhnou, kam až oko dohlédne, nedotčenými zátokami a přírodními jezírky, kde se přírodní pramenité vody spojují s mořem, a v neposlední řadě také úžasnými letovisky. 

Ubytování v nejlepším možném podání 

Představte si ubytování, ve kterém najdete víc než jen to, co si můžete přát! Rezervujte si odlehlý resort v srdci přírody, kde les objímá moře, pokoj, který poskytuje maximální pohodlí a nabízí výhled na turecké Středozemní moře. Zde můžete dělat cokoli: prohlídku historických památek s průvodcem, výlet lodí se zastávkami v nejkrásnějších odlehlých zátokách či soukromý rybářský výlet korunovaný dokonalou večeří při západu slunce, kde si můžete vychutnat úlovek dne se sklenkou lahodného místního vína.  

Tím však gastronomické dobrodružství v tureckém Středomoří nekončí. Štědrá Matka Země v tomto regionu poskytuje čerstvé ovoce a zeleninu, protože zdejší klima a půda jsou vhodné pro pěstování nejrůznějších plodin. Středomořská kuchyně vyzdvihuje jednoduché, zdravé pokrmy na rostlinné a zeleninové bázi připravované převážně na extra panenském olivovém oleji. Na místních ekologických farmách se pěstují lahodné produkty, které jsou přirozenými posilovači imunity a jsou součástí všech místních pokrmů. Tradiční restaurace nabízejí vynikající meze, jako je lilkové pyré, solené bonito a fazole ve slupce vařené v olivovém oleji, které doprovázejí čerstvé ryby. 

Ohromující zážitky 

Na Turecké riviéře se celoročně konají festivaly a kulturní akce, na které se do Antalye sjíždějí milovníci umění a kultury z celého světa. Město nabízí po celý rok četná živá hudební vystoupení.  

Nejvybranější zážitky na Vás však čekají na Mezinárodním operním a baletním festivalu Aspendos, který se koná ve dva tisíce let starém podivuhodném Aspendoském divadle - naši předkové si umění vážili stejně jako my. Nyní se posaďte na jedno z tisíce let starých sedadel a vychutnejte si moderní adaptace operních a baletních představení.     

Tento region, dědic mnoha civilizací, má velmi bohaté archeologické a kulturní dědictví - a některá z těchto míst jsou snadno a s potěšením dostupná prostřednictvím výletů po moři. Vydejte se lodí ze starého římského přístavu v Antalyi a objevte křišťálově čisté tyrkysové vody regionu a obdivujte některé z nejkrásnějších příkladů antických měst, jako jsou Side, Patara, Olympos a Phaselis. 

Naplno si užijte dovolenou na krásném pobřeží, kde se snoubí odstíny modré a zelené - tyrkysové Středozemní moře omývá jemný písek nebo oblázkové pláže a vzduch provoní starobylé borové lesy. Pokud máte rádi sport, můžete kromě mořských zážitků vyzkoušet světoznámá golfová hřiště, malebné turistické stezky a cyklotrasy. 

Krásné nákupní dobrodružství 

Turecká riviéra nabízí návštěvníkům mnoho nákupních alternativ - od obrovských nákupních center a outletových center až po malé řemeslné obchůdky v postranních uličkách. Můžete si najmout soukromého nákupního asistenta nebo prozkoumat obchody na vlastní pěst - ať už hledáte kvalitní kůži podepsanou řemeslníky, kteří jsou mistry svého oboru, ručně vyráběné šperky a předměty inspirované historickým dědictvím nebo značkové oblečení, v němž se snoubí tradiční s moderním. 

Uklidnění smyslů 

Po aktivním dni se v hotelu oddejte konejšivým rukám a dopřejte si ty nejpůsobivější a nejintenzivnější lázeňské a thalassoterapeutické balíčky. Můžete se také rozhodnout pro programy mindfulness nebo osobní trénink a skupinové aktivity, které vám pomohou uvolnit a nastolit rovnováhu mysli, těla i ducha. Udržujte své tělo i duši aktivní v prostředí s nádherným výhledem na moře a nejmodernějším cvičebním vybavením. 

Když strávíte vyčerpávající den objevováním všeho, co Středomoří nabízí, můžete den zakončit dlouhou procházkou v přírodě na písečné pláži nebo ve svěže zeleném lese. Nalaďte se na procházku, která Vám pomůže odbourat stres a zlepšit náladu. Nejprve se procházejte v klidu a sledujte, jak se mění výhled, jak se Vám v zorném poli střídají tvary. Poté se soustřeďte pouze na chodidla a vnímejte různé pocity, které se tam objevují při změnách povrchu. A nyní naslouchejte zvukům svých kroků, vln nebo listí - svět kolem Vás se při Vašem pohybu hýbe. Nakonec se soustřeďte na vůně a chutě ve vzduchu. Carpe diem, abyste se na Turecké riviéře zotavili.