banner

DOVOLENÁ V TURECKU

Rezervujte si zájezd do Turecka s CK Orex Travel!

Turecko


O zemi

Turecko je jedinečná země, která spojuje tisíciletou historii, orientální pohostinnost, neuvěřitelně krásnou přírodu a kvalitní služby. Zemi současně omývají čtyři moře: Středozemní, Egejské, Černé a Marmarské. Turecko se pyšní svou přírodní rozmanitostí: smaragdové kopce Marmaris, majestátní útesy Kemeru, borové lesy Antalye, nekonečné pláně Beleku, písečné pláže Side a průzračným mořem v Alanyi.

V zemi je mnoho hotelů dle gusta každého cestovatele, kde i s limitovaným rozpočtem může Orex Travel nabídnout dovolenou v kvalitním ubytování v rámci All Inclusive. Dovolená v Turecku je proto vhodná pro každého – rodiny s malými dětmi, skupiny mladých lidí, milovníky přírody a historie nebo romantické páry.

Zhruba 97 % území Turecka je v Asii, na Maloasijském poloostrově a na Arménské vrchovině, zbytek je v Evropě, na Balkánském poloostrově; odděluje je Dardanelský průliv, Marmarské moře a Bospor. Země má pozemní hranice s Gruzií, Arménií, Ázerbájdžánem a Íránem na východě, s Irákem a Sýrií na jihu a s Řeckem a Bulharskem na západě. Turecko se díky své příznivé poloze na kontinentu pyšní úžasnou rozmanitou přírodou, díky jedinečné kombinaci africké, asijské a evropské flóry a fauny. Tyto země jsou velmi úrodné a vegetace je zde bujná, takže většina ovoce na místních trzích a pultech obchodů vyrostla přirozeně v přírodě.


Podnebí

Turecko pokrývá obrovskou oblast: více než 1600 kilometrů od východu na západ a asi 600 kilometrů od severu k jihu. Proto mají různé oblasti Turecka různé podnebí a povětrnostní podmínky na pobřežích se liší od těch, které převládají ve vnitrozemí země. Podél pobřeží Egejského moře a Středozemního moře je podnebí mírné s teplými, suchými léty a chladnými, deštivými zimami. Hory u pobřeží brání šíření vlivu Středozemního moře do vnitrozemí, takže ve vnitrozemí Turecka panuje kontinentální klima s různými ročními obdobími. Podél Černého moře převládá subtropické klima, tato oblast je nejdeštivější v celém Turecku.

 

LETECKÉ SPOLEČNOSTI

Bez ohledu na to, kam si naplánujete cestu – vždy vám nabídneme pohodlný let.

PROFESIONÁLOVÉ CESTOVNÍHO RUCHU

V každé destinaci na vás čekají pracovníci CK Orex Travel, kteří vám pomohou během celého vašeho pobytu.

DOPRAVNÍ SLUŽBY

Cestu do vámi vybraného hotelu si užijete bezpečnými a pohodlnými autobusy.