banner

Kemer

KEMER


Obecné informace

Kemer je to město, kde se moře, slunce, historie a příroda harmonicky snoubí. Je to malé, útulné a moderní letovisko, které se nachází 42 km od města Antalya. Město se nachází v ekologicky čisté oblasti, na území národního přírodního parku. Kemer má mnoho luxusních, ale i útulných hotelů a nádhernou horu Tahtalı (Tahtalı Dağı). Kemer je z jedné strany obklopený voňavými borovicemi, porostlým pohořím Taurus, rozkvetlými citrusovými háji a na druhé straně křišťálově čistými plážemi oceněnými Modrou vlajkou. Kemerské pobřežní vody splňují vysoké standardy kvality a jsou ideální pro bezpečné koupání.

Let probíhá na letiště Antalya. Vzdálenost z letiště do resortových hotelů je mezi 40 a 70 km.


Podnebí

Navzdory tomu, že je v Kemeru 300 dní v roce slunečno, má jiné mikroklima než zbytek pobřeží. Díky ochraně borových lesů není tak vysoká teplota a večery jsou příjemně chladné. Plavecká sezóna v Kemeru trvá od května do října. Srpen je považován za nejteplejší měsíc: průměrná teplota vzduchu je +36 °С, voda se ohřeje na +27 °С.


Pláže

Pobřeží Kemeru je podmíněně rozděleno na dvě plážové zóny. Městská oblázková pláž nabízí spoustu příležitostí pro různé vodní sporty, ale i jachting ve Středozemním moři. Druhá, písčito-štěrková pláž, obklopená citrusovými stromy, vhodná pro pasivní odpočinek. Většina hotelových pláží je pokryta pískem, ale na samém okraji vody je štěrk - to dodává vodě působivou průhlednost.

Kemer se skládá ze šesti rekreačních oblastí: Kemer, Beldibi, Goynuk, Kiris, Tekirova a Chamjuva. Bez ohledu na zvolenou oblast se místní hotely (od malých penzionů až po pětihvězdičkové komplexy) soustředí především na první linii.


Co v Kemeru?

V okolí Kemeru můžete navštívit dochované ruiny starověkých měst Olympos a Phaselis, které byly útočištěm pirátů již ve 3. století před naším letopočtem. Můžete zde vidět starověké akvadukty, amfiteátry, baziliku, lázně, náhrobky a sarkofágy. Milovníci aktivní zábavy jistě ocení širokou nabídku vodních sportů, zejména potápění a raftingu, mohou se vydat na výlet na jachtě nebo si užít safari v terénním voze. Večer se můžete projít po mnoha obchodech, barech a restauracích, zatímco v noci můžete navštívit nejlepší diskotéky v regionu.

Nudit se nebudou ani rodiny s dětmi. V kemeru je malý aquapark, kde najdete několik vodních atrakcí se skluzavkami, vodopády, ale i různé kavárny a občerstvení.

Dovolenou v Kemeru doporučujeme jak rodinám, tak těm, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Mírné klima, čistý horský vzduch, vůně borovic a kvetoucích rostlin mají pozitivní vliv na nervový systém a celkový zdravotní stav rekreantů.

Rekreanti jsou zváni k účasti na námořních, autobusových nebo kombinovaných výletech. Jedním z nejoblíbenějších výletů je "Demre - Myra - Kekova".

V Kemeru si turisté mohou užít také safari na čtyřkolkách, delfíní show, projížďky na pirátských lodích, koupání na otevřeném moři, turecké lázně (hammam), ale i mnoho obchodů, kde si můžete koupit suvenýry, šperky, textil a kožené zboží.