banner

Belek

BELEK 


Obecné informace

Moderní hotelová zóna Belek se nachází 25 km od Antalye a je jedním z největších prestižních prázdninových regionů. Pětihvězdičkové hotelové komplexy byly vybudovány bez poškození borových lesů, které jsou součástí regionální přírodní rezervace. Belek je ideálním místem pro milovníky sportu a venkovní zábavy. Zde v září roku 1994 byl založen národní golfový klub. Malebné pohoří Taurus, pokryté kalábrijskými borovicemi a cedry, vytváří nádherné přírodní krajiny spolu s modrým mořem a písečnými plážemi.

Let probíhá na letiště Antalya. Vzdálenost od letiště k resortním hotelům je 20 až 40 km.


Podnebí

Letovisko Belek se vyznačuje mírným subtropickým klimatem. Teplý mořský vzduch prosycený jódem se mísí s vůněmi lesa a působí léčivě na celé tělo. Belek leží na rovině, takže moře je teplé téměř po celý rok. Teploty vody a vzduchu umožňují opalování a koupání od dubna do listopadu. Srpen je považován za nejteplejší měsíc: průměrná teplota vzduchu je +33 °С, voda se ohřeje na +27 °С.


Pláže a hotely

Pobřežní zónu Beleku představuje dvacet kilometrů písečné pláže a téměř celá je označena Modrou vlajkou za čistotu pobřeží a vody. Široké pláže (minimálně 50 m) jsou pokryty pískem.

Většina hotelů v Beleku je prestižních a luxusních hotelů s rozvinutou infrastrukturou a ultra all-inclusive systémem.


Co v Beleku?

Nedaleko Beleku se nachází starobylé město Perge, které je považováno za druhé nejvýznamnější historické město po Efesu, navštívit můžete velkolepý amfiteátr Aspenda a architektonickou památku Segla. Na západ od Beleku je národní rezervace, kde můžete vidět celou rozmanitost flóry a fauny regionu. Na ploše 500 hektarů roste asi 574 druhů rostlin (cypřiše, eukalypty, pistácie), z toho 29 je unikátních pro tento region a žije zde více než 109 druhů ptáků. Želvy Caretta-Caretta kladou svá vejce v této pobřežní oblasti. Výlety terénním vozidlem na klikatých horských cestách zanechává nesmazatelný dojem. Na sever od Beleku v horách se nachází národní park Kiopriuliu Canyon. Jeho rozloha je 36 000 hektarů. Rostou zde středomořské cypřiše, jejichž lesy se v přirozeném stavu nenacházejí nikde jinde na světě. Nejdelší kaňon v Turecku se táhne podél řeky Kiopriu o celkové délce 14 km. Jeho hloubka dosahuje místy 400 m. Mezi nejoblíbenější sporty v Beleku patří golf, tenis, jízda na koni, vodní sporty, horolezectví a rafting na horských řekách.

Při odpočinku v Beleku můžete navštívit nejoblíbenější lázeňská centra. Tam můžete zažít omlazující procedury *či se přihlásit do relaxačních a hubnoucích programů.

Odpočinek v Beleku není jen koupáním v nejčistších vodách Středozemního moře, ale také příležitostí k různým výletům. Region je ideální pro výlety do starobylých měst Aspenda, Pergė a aktivní zábavu v kaňonu Kiopriuliu.

Po zakoupení zájezdu do Beleku se můžete vydat na výlety do Demre - Myra - Kekova, kde navštívíte lýkijské skalní hrobky a kostel sv. Mikuláše. Z Beleku můžete vyjet lanovkou na horu Tahtali. Mladým lidem, kteří mají rádi aktivní odpočinek, nabízí rafting na horské řece, potápění, výlety na jachtách, safari na čtyřech kolech a noční diskotéky.

Zájezd do Beleku je vhodný pro rodiny s dětmi – mají zde možnost navštívit vodní a zábavní park The Land of Legends, Zoo Bellis nebo akvárium Antalya. Můžete se vydat do Kemeru, odkud vyplouvají pirátské lodě a po celou dobu výletu jsou dětské animace.