banner

Antalya

ANTALYA


Obecné informace

Antalya je jedním z nejkrásnějších a nejrychleji rostoucích měst na tureckém pobřeží. Antalya je právem považována za druhé „hlavní město“ a hlavní letovisko země. Město se nachází v nadmořské výšce 30 m nad mořem a rozkládá se na svazích pohoří Taurus, porostlých borovými lesy. Kolem pobřeží se střídají kopce a pláně a vytvářejí tak jedinečnou mořskou krajinu. Kulturní a historické zajímavosti, rozvinutá turistická infrastruktura a živý rytmus metropole přitahují ročně více než půl milionu turistů z celého světa.

Dovolená začíná příletem na letiště Antalya, odkud je vzdálenost do městských hotelů v průměru 12 km, celková doba cesty nepřesáhne 25 minut.


Podnebí

V této oblasti slunce aktivně svítí od dubna do října. Srpen je považován za nejteplejší měsíc: průměrná teplota vzduchu je +33 °С, voda se ohřeje na +27 °С.

Lety do Antalye jsou dostupné ve kterémkoliv ročním období. Plážoví rekreanti sem jezdí od dubna do října a starší lidé, kteří potřebují horský a mořský vzduch uprostřed sezóny. Počátky zimních měsíců jsou skvělým obdobím pro nákupy v nákupních centrech a buticích, zatímco podzim a jaro jsou nejlepším obdobím pro prohlídky památek.


Pláže

Pláže v Antalyi jsou jako stvořené pro odpočinek, pobřeží je plné barů, diskoték a obchodů. Připravte se proto na to, že jen těžko budete hledat odlehlé místo pro klidný odpočinek. Zdejší pobřeží lze rozdělit do tří plážových zón. Čtvrť Konyaalti reprezentují městské pláže s velkými bílými oblázky, centrální skalnatou část umělé plošinové pláže a čtvrť Lara písečné pláže.


Hotely

V samotném městě Antalya je málo hotelových komplexů, většinou se nacházejí na předměstí. V oblasti Konyaalti je více hotelů levnějšího typu, toto místo bude pro mladé lidi skvělou volbou k odpočinku: v blízkosti hotelů najdete spoustu zábavy. Čtvrť Lara je plná moderních čtyř a pětihvězdičkových hotelů s rozvinutou infrastrukturou a exkluzivním designem. Turistická oblast regionu dostala dokonce svůj vlastní název – Nová Lara. Elitní letoviska v Antalyi se nachází ve východním předměstí Aksu neboli Kundu, které se skládá pouze z pětihvězdičkových luxusních hotelů. Je zastoupeno širokými písečnými plážemi a je zaměřeno na relaxační a rodinnou dovolenou.


Co v Antalyi?

Výlet do Antalye je příležitostí projít se po starém městě, prohlédnout si vodopád Duden a prozkoumat historickou čtvrť Kaleici, kde mešity, hammamy, pevnosti a ulice v miniaturách odrážejí různé éry života města.

Navzdory tomu, že architektura Antalye je obecně městská a skládá se z masivních betonových budov, zachovala se zde stará čtvrť a také řada historických památek. Mezi nimi je Hadriánova brána, postavená na počest návštěvy římského císaře Hadriána ve městě v roce 130 před naším letopočtem. Nad městem se tyčí neobvyklý 37 metrů vysoký vlnitý minaret, postavený ve 13. století. Další neobvyklou stavbou je zkrácený minaret, který kdysi zničil blesk. Archeologické muzeum Antalya představuje unikátní historické nálezy. Zvláštní pozornost si zaslouží barevný mořský přístav a přístav pro plachetní lodě. Rozvinutý zábavní průmysl zahrnuje několik vodních parků, zábavní park, diskotéky, restaurace, kavárny, bary a noční kluby. Milovníci vodních sportů ocení možnosti potápění, vodního lyžování a plachtění.

Užijte si dovolenou s dětmi v Antalyi! Antalya má velké centrum vodní zábavy „Aqualand“, zábavní park, delfinárium a zoo.

Z Antalye se můžete vydat navštívit starobylá města Olympos, Aspenda, Perga, udělat si piknik v horách u skalních hrobek Myra, užít si výlet lodí nebo vyrazit na sousední ostrovy Kypr či Řecko.

Dovolenou v Antalyi doporučujeme aktivním turistům, kteří chtějí poznat kulturu a život moderního Turecka.